Oferta
 Stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca

Wizyta adaptacyjna

O higienę jamy ustnej trzeba dbać od pierwszych miesięcy życia. Od stanu zdrowia zębów mlecznych w dużym stopniu zależy stan przyszłych zębów stałych dlatego zachęcamy rodziców do przyjścia do nas gdy tylko u dziecka pojawią się pierwsze ząbki czyli między 6-12 miesiącem życia. Przed pierwszą wizytą bez względu na to kiedy ona ma nastąpić trzeba otwarcie porozmawiać z dzieckiem i wyjaśnić mu jej przebieg. Nie straszyć, nie kłamać. Pierwsza wizyta ma być możliwością zapoznania się małego pacjenta z nowym miejscem i sprzętem. Nagroda-niespodzianka po każdej wizycie ma motywować do kolejnej wizyty. Prawidłowa higiena i regularna profilaktyka uchronią młodych pacjentów przed mało komfortowymi zabiegami opracowywania ubytków.

Kolorowe wypełnienia

Jeśli jednak zdarzy się, że trzeba założyć dziecko wypełnienie mamy dla niego – oprócz klasycznych materiałów – wypełnienia kolorowe, które posiadają zwiększoną ilość uwalnianego fluoru oraz minimalną ścieralność.

Lakowanie u dzieci

Polega na wypełnieniu materiałem głębokich bruzd, dołków i szczelin w zębach gdyż są to miejsca trudne do oczyszczenia. Zapobiega to rozwojowi próchnicy w tych miejscach.

Częstość wizyt

Wizyta dziecka u dentysty powinna odbywać się najrzadziej raz w roku. Jeśli jednak dziecko ma jeszcze zęby mleczny wizyty powinny odbywać się minimum raz na półmroku. Jeśli dziecko ma skłonności do próchnicy, to wizyty u stomatologa powinny być przynajmniej raz na 3 miesiące. Najlepiej jednak skonsultować to z lekarzem stomatologiem. Informacje, które Państwo przeczytali mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.

Umów wizytę

Lekarze z tej specjalizacji