Oferta
Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza

Stomatologia zachowawcza zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków próchnicy. By ocenić stan zęba można wykonać zdjęcie rentgenowskie na miejscu, w naszej pracowni.

Pierwsza wizyta zarezerwowana jest na badanie pacjenta, poznanie jego potrzeb i oczekiwań, zebranie wywiadu oraz wpisanie uzyskanych danych do karty pacjenta. Następnie stomatolog dokonuje oceny stanu uzębienia, błony śluzowej i przyzębia, prawidłowości zgryzu. Po uzyskaniu niezbędnych danych lekarz przygotowuje plan leczenia pacjenta, a w razie potrzeby kieruje pacjenta do lekarzy innych specjalności (chirurga, protetyka, ortodonty). Po zapoznaniu się pacjenta z planem leczenia i zaakceptowaniem go rozpoczyna się właściwa terapia. Często pierwszym krokiem jest profesjonalne oczyszczenie zębów i instruktaż higieny.

Pierwszymi objawami próchnicy są – ból, nadwrażliwość zębów oraz przebarwienia na szkliwie. Nie wolno zwlekać z wizytą w gabinecie stomatologicznym. Leczenie podjęte odpowiednio wcześnie może okazać się niemal bezbolesne. Konieczne jest również regularne poddawanie się zabiegom higieny, czyli usuwania kamienia i osadu nazębnego – i tu proponujemy Państwu wizytę u higienistki stomatologicznej. Podczas takiego zabiegu oczyszcza ona zęby w profesjonalny sposób. Przy użyciu ultradźwięków zdejmuje kamień i osad. Następnie, aby jeszcze dokładniej oczyścić zęby z wszelkich zanieczyszczeń można poddać je piaskowaniu. Dzięki temu zęby przez dłuższy czas pozostają gładkie i jasne. Później pozostaje tylko polerowanie.

Zawsze proponujemy pacjentom leczenie zębów w znieczuleniu, jeżeli zabieg wiązałby się dla nich z dolegliwościami bólowymi. Stopień odczuwania nieprzyjemnych doznań podczas leczenia stomatologicznego zależy w dużej mierze od głębokości ubytku próchnicowego oraz indywidualnej wrażliwości pacjenta, więc nasi lekarze ustalają dawkę i rodzaj znieczulenia dla każdego pacjenta indywidualnie.

Początkowe etapy próchnicy leczone są za pomocą remineralizacji, fluoryzacji oraz lakowania. Stosujemy również wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne, których kolorystyka nie odbiega od koloru zęba. W naszej ofercie znajdują się również wypełnienia kolorowe, preferowane szczególnie przez młodszych pacjentów.

Umów wizytę

Lekarze z tej specjalizacji